TEATR  LALEK "RABCIO"
34 700 Rabka-Zdrój
biuro: Podhalańska 6, tel. 18 26 77 170
scena: Orkana 6, tel. 182677648, GSM 600143786
e-mail:
rabcio.teatr@poczta.onet.pl


Brzydkie Kaczątko


Pchła Szachrajka


 


24 listopada na naszej scenie po raz kolejny Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec zaprezentowało najnowszy numer "Zeszytów Rabczańskich" 


   
PREMIERA 28 WRZEŚNIA 2018 ROKU 


 
15 czerwca zmarł Jerzy Kolecki, od 1953 roku aktor, scenograf, a od 1961 do 1977  kierownik artystyczny i dyrektor "Rabcia". Autor logo teatru. 


Teatr Lalek "Rabcio" w Rabce -Zdroju otrzymał kwotę:
2 160 000 zł w 2017 roku , dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu " Infrastruktura kultury" na zadanie pod nazwą "Budowa siedziby Teatru Lalek "Rabcio". 
Zadanie 1.
-2017 rok. Wykonanie robót stanu zerowego, robót żelbetonowych i murowanych, kwota dofinansowania:
1 800,000 zł 
Zadanie 2.- 2018 rok. Wykonanie dachu, kwota dofinansowania:
360 000 zł .


Ruszył I etap budowy nowej siedziby teatru. :::szczegóły Powiat Nowotarski rozpoczyna realizację projektu mającego na celu społeczną integrację osób niepełnosprawnych pod nazwą „Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych 
na Podhalu”. Inicjatywa realizowana od 8 czerwca do 28 października 2017 r. jest dofinansowana ze środków Województwa Małopolskiego. Realizatorem jest powiatowa placówka oświatowa - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 w Nowym Targu. 
Partnerami projektu odpowiedzialnymi za prowadzenie kampanii informacyjno-promocyjnej są Powiat Suski, Powiat Tatrzański oraz Teatr Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju, który również będzie zaangażowany w działania organizacyjne przy realizacji przedmiotowego projektu. Partnerem zaangażowanymi w działania organizacyjno-opiekuńcze są: Fundacja na Rzecz Pomocy Niepełnosprawnym Wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego Nr 1 w Nowym Targu i Stowarzyszenie Dasz Radę - Inicjatywa Społeczno- Edukacyjna. 
Organizowane działania przyczynią się do integracji społecznej poprzez stworzenie możliwości wzajemnego poznania się środowisk osób pełno i niepełnosprawnych oraz umożliwią prezentację talentów i możliwości osób o obniżonej sprawności.
W ramach projektu planowane są następujące wydarzenia:
1. Integracyjna impreza plenerowa - czerwiec
2. Spotkania ze sztuką - wrzesień
3. Sportem połączeni - październik.

W dniu 21 czerwca 2017 r. na terenie Nadleśnictwa Nowy Targ, przy ul. Składowej, odbędzie się pierwsze wydarzenie pod nazwą: „Integracyjna impreza plenerowa”. Wydarzenie ma na celu integrację społeczną oraz promowanie osiągnięć osób niepełnosprawnych z terenu subregionu podhalańskiego. W programie przewidziane są: warsztaty z aerobiku i zumby, gry i zabawy sportowe; przeciąganie liny, unihokej, ringo, bieg w workach, badminton. Inne atrakcje dla uczestników to: mini park linowy, dmuchane zjeżdżalnie, zabawy strzeleckie, profesjonalny pokaz motocyklowy - trial, zajęcia z hipoterapii, fotobudka. Dla najmłodszych - kącik plastyczny.
Zaprasza się osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami z terenu subregionu podhalańskiego do bezpłatnego udziału w przewidzianych atrakcjach. Aby wziąć udział w wydarzeniach należy przesłać formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc ograniczona.
Więcej informacji na stronie: www.soswnr1.nowytarg.pl.


26 maja na naszej scenie wystapił Teatr MUMERUS. Spektakl "Stół z powyłamywanymi nogami" zaprezentowany został w ramach odbywającej się w Rabce konferencji naukowej "Rabka w literaturze, literaci w Rabce", zorganizowanej przez Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec i Uniwersytet Pedagogiczny, pod patronatem Burmistrz Rabki-Zdrój Ewy Przybyło i Rektora UP Prof. dr hab. Kazimierz Karolczak .

     


Teatr Lalek "Rabcio" zakupił 5 zestawów oświetlenia scenicznego - reflektory profilowe i prowadzące, oraz zestaw oświetlenia wyjazdowego wraz z zestawem pulpitu nastawczo-sterowniczego. Zakupiony sprzęt pozwoli na wymianę już zużytego sprzętu oraz doświetlenie sceny według aktualnych potrzeb współczesnego teatru lalkowego.
Nowy sprzęt to także wymierne korzyści finansowe z oszczędności energii elektrycznej wynikające z zainstalowania w nowych reflektorach lamp typu LED. Tak doposażona scena pozwoli na podniesienie komfortu oglądanych spektakli młodej widowni "Rabcia".

Nazwa zadania: ZAKUP OŚWIETLENIA SCENICZNEGO.
Wartość całego sprzętu to 138.431,00 zł, zakup dofinansował 
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
w kwocie 80.000,00 zł  
w ramach programu "Rozwój infrastruktury kultury".


Na naszej scenie gościli:

18 listopada 2016r.

 

11 listopada 2016 r.
12 listopada 2016r.


30.09 2016  wznowiliśmy sztukę TOMCIO PALUSZEK


3. 10. 2015 - Filmy, Zeszyty i Kroke 
W sobotę 3 października 2015 r., na naszej scenie ze swoją galą gościło Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec. Na galę złożyły się prezentacje trzech kolejnych filmów z cyklu „Rabczanie znani i mniej znani”, promocja podwójnego,  3-4 nr "Zeszytów Rabczańskich", wręczenie naszej nagrody za "Kulturowe Wydarzenie Roku" oraz koncert grupy KROKE. Szczegóły na stronie Stowarzyszenia.

"Rabcio" w II etapie konkursu Słoneczniki 2015.
Spektakl "Ośle serduszko" został nominowany do drugiego etapu konkursu na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w Krakowie - Słoneczniki 2015 w kategorii JĘZYK: czytanie, pisanie, mówienie, wrażliwość literacka. 
Obecnie trwa głosowanie internautów, głosy można oddawać przez cały sierpień.Zachęcamy do głosowania!
 :::GŁOSUJRelacja z wernisażu wystawy scenografii  teatru Rabcio
w Muzeum im.Wł.Orkana

28 marca 2015r., z okazji 250-lecia Teatru Publicznego w Posce, na naszej scenie odbyła się uroczystość, podczas której aktor Piotr Serafin, obchodzący 35-lecie pracy artystycznej  odebrał z rąk starosty nowotarskiego Krzysztofa Fabera okolicznościowy medal, a dyrektor Zbigniew Wójciak dziękował zasłużonym pracownikom teatru: 
  Teresie Borowskiej-Gacek, Ninie Handzel-Karpus, Piotrowi Piotrowskiemu i Antoniemu Woszkowi. 
Jednym z pumktów programu była prezentacja wizualizacji nowej siedziby Teatru.
Na zakończenie uroczystości z krótkim programem  wystąpiła Agnieszka Bała, której na akordeonie akompaniował Rafał Nowak.   
:::fotorelacja

30 maja 2015r. na naszej scenie wystąpił Teatr Brzmień Pathman. Koncertowi towarzyszył pokaz animacji opartej na pracach Władysława Hasiora.

 


22 listopada 2014r. na naszej scenie gościło Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec. :::RELACJA 
Jednym z punktów programu była prezentacja kolejnych filmów z cyklu "Rabczanie znani i mniej znani". Bohaterem jednego z nich był nasz aktor-senior 
Paweł Stojowski  
obchodzący w 2014 roku 50. lecie pracy aktorskiej.   Film do obejrzenia
:::TUTAJ

Pierwsze impreza z tego cyklu odbyła się 23 listopada 2013r, :::RELACJA
w ramach tego samego projektu, na naszej scenie zaprezentował pierwsze filmy, w tym film o
Jerzym Koleckim, długoletnim dyrektorze i scenografie "Rabcia" - :::TUTAJ

Teatr "Rabcio" jest jednostką
powiatu nowotarskiego


Fotografie na stronach: Władysław Biedroń, Jerzy Sierosławski, Piotr Kolecki, archiwum teatru
serwis umieszczony na serwerze Starostwa Powiatowego w Nowym Targu
STRONY    PROWADZI   ART&COM