"BAJKA"
spektakl autorstwa czterech kobiet 
z Czech, Polski, Słowacji i Węgier
premiera  25 listopada 2006r.

 

Przedstawienie jest o tyle wyjątkowe, iż współpracowały nad nim 4 kobiety z4 krajów Wyszegradzkiej czwórki: czeszka - Hana Galetkova (będąca dramaturgiem spektaklu)
słowaczka
Monikła Gerbocova (reżyserka)
polka
Dominika Miękus (aktorka) 
węgierka
Agnes Kuthy (scenografka).
Wiele osób pomagało, a w szczególności wspaniały czeski scenograf Tomas Volkmer, który opracował plakaty i foldery, a w spektaklu tworzy żywą scenografię pracując z rzutnikiem. W przedstawieniu usłyszeć można będzie również głos aktora Teatru Rabcio - Piotra Serafina oraz byłej aktorki tegoż teatru - Marii Serafin.

 

Przedstawienie dla dorosłych - powstałe w ramach międzynarodowego projektu teatralnego - grane jest przez jedną aktorkę z lalką i mnóstwo głosów. Po raz pierwszy będzie grane w Polsce i po raz pierwszy w polskim języku. Będzie to trzecia z kolei premiera. Pierwsza odbyła się na Słowacji we wrześniu w Spisskim Divadle, następna w Czechach w październiku w Teatrze Arena, a teraz przyszedł moment na pokazanie spektaklu w Teatrze Lalek Rabcio, który jest partnerem i przyjacielem projektu.

Inscenizacja  i opowiada o kobiecie, o dziewczynie i o tym, co jest między tym... Opowiada o dojrzewaniu młodej dziewczyny i przeistaczaniu sie w samodzielną kobietę, wspominającą swoje przeżycia z dzieciństwa, relacje z matką, spotkanie z mężczyzną... Całe swoje życie porównuje z bajką „O Śpiącej Królewnie", próbując tym samym wytłumaczyć sobie i zrozumieć kobiecy świat.

Manipulacja w życiu, pragnienie samodzielnego decydowania ...

 ... ciężar odpowiedzialności za przeszłe i przyszłe życie, traumy z dzieciństwa - takie tematy również porusza spektakl.


Projekt od strony finansowej wspiera Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki.


WRÓĆ DO STRONY POCZĄTKOWEJ