Jan Wilkowski
"Miś Tymoteusz Rym Cim Ci"  
premiera 9 lutego 2002r.

spektakl zrealizowany przy udziale finansowym
 Ministerstwa Kultury

 


Oto domek w którym mieszkają  Miś Rym Cim Ci z Tatą...

...a to, co misie lubią najbardziej na śniadanie, to jajecznica z 5 jaj 

Niestety,  okazało się, że w spiżarni są tylko 4 jaja, więc trzeba iść do sklepu po jedno jajko. 

Poszedł więc Rym Cim Ci i po wielu przygodach kupił jedno jajko

Oprócz jajka do domku misiów trafił piesek, za któym jednak Tata nie przepadał. I kto wie, co stało by się z pieskiem..


...gdyby w nocy Lis nie okradł Misiów, a dzielny pies nie odzyskał ich mienia... 

w spektaklu wystepują: Hanna Świętnicka, Cezary Skrocki, Piotr Serafin i Paweł Stojowski  
>>zdjęcia z Premiery

Spektakl Miś Tymoteusz Rym-Cim-Ci brawurowo zawładnął rabczańską sceną, stając się jej sztandarowym spektaklem. Spektakl jest grany bez przerwy od 09 lutego 2002 roku kiedy to odbyła się jego premiera. 
09.02.2012 roku tytuł osiągnie swoje dziesięciolecie. 

Od dnia premiery spektakl reprezentuje Teatr „Rabcio” w krajowych i międzynarodowych festiwalach. Był grany w trakcie Festiwalu Teatrów dla Dzieci w Krakowie w 2003 roku / I miejsce w plebiscycie publiczności/, także na tym samym festiwalu w 2006 i 2010 roku.

W trakcie XVI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów w Walizce w Łomży / 2003 / otrzymał nagrodę za muzykę. Rabczański „ Tymoteusz” był grany na festiwalach w Bośni i Hercegowinie /2007/,Czechach /2008/, Słowacji 2010,  brał udział w Festiwalu Mała Talia w 2010 roku w Tarnowie. Artyści z Rabki występowali także z tym spektaklem w Wiedniu i w Teatrze Rozrywki w Chorzowie….. Jubileusz 10-lecia spektaklu to wielkie i radosne święto dla „Rabcia” oraz realizatorów. Wspólnie udało się powołać do życia spektakl i jego bohatera, który ma już 10 lat . Reżyserem spektaklu jest Grzegorz Kwieciński ,scenografię zaprojektowała Barbara Wójcik a muzykę skomponował Bogdan Szczepański. W spektaklu o obsadzie czterech osób od początku do dziś grają trzej Panowie, znakomici aktorzy – Piotr Serafin, Cezary Skrocki i Mistrz, Nestor rabczańskiej Sceny, Paweł Stojowski .W rolę Psiuńcia wcielała się najpierw Anna Krakowiak , później Katarzyna Bała, Krystyna Kachel, Hanna Świątnicka. Aktualnie w roli tej występuje przebojowa Agnieszka Kwiatkowska .Serdecznie Zapraszamy na Urodziny Misia Tymoteusza do Teatru „Rabcio”, ul. Orkana 6 w Rabce, w dniu 09 lutego 2012 roku /czwartek/ o godzinie 16.00, teefon 18 26 77 648. Może będzie tort?

 


WRÓĆ DO STRONY POCZĄTKOWEJ